YMCA - 170 důvodů k oslavě

16.06.2014 , Datum akce: 06.06.2014

Příležitost oslavit 170 výročí od založení YMCA jsme v Olomouci využili naplno. Zvolili jsme aktivní odpočinkový program pro děti i rodiče. Celé odpoledne se účastníci bavili nejrůznějšími úkoly na šňůře stanovišť začínající v YMCA Olomouc a pokračující příjemným chládkem pod stromy kolem řeky.

YMCA - 170 důvodů k oslavě

V souladu se zaměřením YMCA na ducha, duši i tělo na děti čekal biblický příběh o Jonášovi, který tvořil zároveň i duchovní rámec jednotlivým hrám a úkolům. Duševní síly mladí ymkaři napínali jak při doplňování slov do příběhu, tak během určování přírodnin nebo při luštění zašifrovaných přísloví. Potěchou duše není jen ohňostroj rozumových dovedností, to mohly děti zjistit například při malování na kameny u Bystřičky, tato aktivita lákala i rodiče a zájem jsme pozorovali i u babiček a kolemjdoucích. Také tělo vzalo na oslavách svůj podíl, jednotlivá stanoviště spojovala dobrodružná procházka ve skupinkách, tři kilometry tak vystačily na celé odpoledne a některým vytrvalejším až do večera.

 

V cíli trasy, u romanticky vyhlížejícího splavu, nás čekalo posezení u ohně a špekáčky. Děti jásaly, zajímavé hry, oheň slibující voňavou pochoutku, řeka klokotající splavem, ale i neposedné kačenky a rackové… zkrátka oslavy, jak mají být. Dospělí s vděčností plánovali, kdy se příště sejdeme, že prý léto teprve začíná, vzpomínali na zážitky z dětství, kdy podobné chvíle (někteří třeba na stejném místě) také zažívali. Ideálním se ukázalo býti pověřit vegetariánsky smýšlejícího kolegu obsluhou grilu, elegantně jsme tak předešli trapné situaci ze Slavností sněženek, kdy přítomní záhy přišli o zásobu lahůdek na celý večer jen proto, že i přes varování svěřili péči o uzeniny naprosto nevhodné (nenažrané) osobě. Mnoho desítek špekáčků našlo své jedlíky, také na chlebové hady přišla příležitost.

 

Celkem se oslav 170 výročí YMCA v Olomouci zúčastnilo asi 80 lidí, jsme rádi, že ke 170 důvodům k radosti přibyl další v podobě spokojených dětí a vydařené akce.

 

170

 

Fotogalerie

YMCA - 170 důvodů k oslavě Fotogalerie obsahuje celkem 187 fotogarafií.
Otevřít fotogalerii

 

 

Archiv aktualit

AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

01.05.2013

Zoo kroužek pro děti :-)

Máte rádi zvířátka? Chcete se naučit, jak se o ně starat? Přijdte se podívat k nám na zoo kroužek pro děti. Nabízíme spoustu zajímavých aktivit pro zvídavé děti  :-)

 

05.12.2012

Darujeme zvířátka - pískomily, morčata, raky

V YMCE máme k dispozici zvířátka do dobrých rukou :-)

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Pelhřimov, Růžová 82, Pelhřimov
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,