YMCA Pelhřimov každoročně pořádá dva tábory:

Valkounov

Valkounov je tábor pro děti školního věku, odehrává se ve velmi přírodních podmínkách asi 1 km jižně od vesnice Moraveč. Přespává se v tee-pee, vaří se v dřevěné kuchyni, koupeme se v lesním rybníce. (Více v oddíle "Tábořiště Valkounov".) Témata jsme měli v minulých letech velmi různá: Pravěk, Rudolf II., Sherlock Holmes, Vesmír, Lidské tělo, Dva divoši, Řecké báje a naposledy Indiana Jones, který však v Aztécké říši sledoval dobrodružstí Alvareze podle Jaroslava Foglara.

Termín tábora na Valkounově v roce 2022 je 14.-21. srpna.

 01

02

Mora-Vlčice

MoraVlčice je tábor pro rodiny s menšími dětmi, koná se na táborové základně YMCA Vlčice na břehu Staňkovského rybníka.
 
V roce 2020 byl tábor ve stylu Ferdy Mravence, děti se kromě dalších postav potkaly i s Beruškou a Broukem Pytlíkem a naučily se, co znamená pracovat pro společné blaho celého mraveniště. V roce 2021 jsme se nechali vést dobrodružnou knihou Lapuťák a kapitán Adorabl od Dominika Landsmana. 
 
mora

 

Víte že...?

Víte že...?

První tábor uspořádal v r. 1907 Robert Baden-Powell, spolupracovník YMCA Birkenhead v Británii na ostrově Browsea. Následně byla v lednu 1908 založena v Ymce Birkenhead první skautská skupina na světě. (Cedulka na budově YMCA Birkenhead.)  (Více...)