Mateřská centra

mc

Mateřská a rodinná centra YMCA slouží matkám (a otcům) na rodičovské dovolené pro setkávání, vzdělávání a zábavu. Děti si v nich mohou hrát mezi svými vrstevníky, dospělí navázat nová přátelství, sdílet své zkušenosti a nápady. Centra nabízejí tvořivé, vzdělávací a sportovní programy, ale i možnost volné hry v herně. Charakter i nabídku programů spoluvytvářejí sami návštěvníci – rodiče, jejich děti, partneři i celé rodiny. 

Vůbec první mateřské centrum v České republice vzniklo v 1992 v přízemí Paláce YMCA. Inspirovalo tak další centra, kterých je dnes kolem 500. Ukázalo, jak trávit čas s dětmi, a přitom se cítit smysluplně a užitečně.

YMCA v současné době provozuje 12 mateřských a rodinných center v různých městech ČR - tři v Praze, dvě v Brně a po jednom na dalších místech republiky (Cvikov, Brniště, Hradec Králové, Jindřichův Hradec, Neveklov, Břeclav, Ústí nad Labem).

Podpoře rodin a péči o vztahy se také věnuje program Manželská setkání. Ten zahrnuje programy pro manžele, rodiče s dětmi, mládež i celé rodiny. Poskytuje jim prostor pro vzájemné sdílení, výměnu zkušeností i pomoc v těžkých situacích. Manželská setkání realizují Ymky Setkání a Familia.

Víte že...?

Víte že...?

Pražský Palác YMCA, dílo významného pražského architekta Eduarda Hniličky, byl slavnostně otevřen před 90 lety: 28. dubna 1928. Šestipatrový palác je součástí pražské památkové rezervace.  (Více...)