Tiskové zprávy

YMCA slaví 100 let u nás!

YMCA slaví 100 let u nás!

12.04.2021 , rubrika: TZ

YMCA, největší organizace pro mládež na světě, slaví 100 let působení na našem území!

V roce 1921 vznikla z iniciativy T. G. Masaryka na základech, připravených americkou Ymkou, samostatná Československá YMCA. Její historie kopíruje dějiny české demokracie, za nacismu a komunismu byla zakázána, obnovena směla být až po sametové revoluci. Náplň aktivit, které YMCA dětem a mládeži nabízí, se během času proměňuje: dnes jsou to zejména tábory, oddíly a kroužky, centra pro rodiče s malými dětmi, hudební dílny pro teenagery, nebo otevřené kluby pro děti a mladé v obtížných životních situacích. Hodnoty, na kterých organizace stojí, ale stále přetrvávají.

 

YMCA175 - Největší setkání ymkařů z celého světa. Do Londýna se chystá i česká výprava

04.07.2019 , Datum akce: 04.08.2019, rubrika: TZ

YMCA175 - Největší setkání ymkařů z celého světa. Do Londýna se chystá i česká výprava

YMCA, největší a nejstarší organizace pro mládež na světě, slaví 175. narozeniny. Při této příležitosti chystá začátkem srpna velkou akci v Londýně, které se zúčastní 5 tisíc mladých lidí – vedoucích, dobrovolníků a příznivců Ymky z celého světa. Do Londýna se chystá i výprava třiceti českých Ymkařů.

 

Volný čas je vzácný – jak ho využít naplno? YMCA inspiruje už 175 let

30.05.2019 , rubrika: TZ

Volný čas je vzácný – jak ho využít naplno? YMCA inspiruje už 175 let

Jít si zaběhat, přečíst knížku nebo udělat něco pro druhé. Volný čas se dá využít různě. Jak přitom ale současně rozvíjet tělo, intelekt i morální hodnoty? Inspiraci nabízí YMCA, největší organizace pro mládež na světě. V červnu oslaví i v Česku své 175. výročí a veřejnosti přichystá ochutnávku svých volnočasových aktivit.

 

Jak vybrat kvalitní tábor? Rodičům radí rodiče i zkušení organizátoři.

01.05.2019 , rubrika: TZ

Jak vybrat kvalitní tábor? Rodičům radí rodiče i zkušení organizátoři.

S blížícími se prázdninami řeší řada rodičů, jak zajistit dětem zajímavý letní program. Co je ale u takového výběru nejdůležitější? Zaměření programu, osobnost hlavního vedoucího nebo typ ubytování? S rozhodováním přichází na pomoc YMCA v České republice, organizace s 97 letou tradicí v pořádání táborů. Její projekt „Jak vybrat tábor“ nabízí přehledný seznam kritérií, na které je dobré se zaměřit.

 

Jiří Černý dalším ambasadorem YMCA

11.10.2018 , rubrika: TZ

Jiří Černý dalším ambasadorem YMCA

Uznávaný hudební publicista a kritik Jiří Černý je další osobností, která se veřejně hlásí k poslání YMCA a šíření jejího dobrého jména. Tento týden převzal v Paláci YMCA čestný titul Ambassador YMCA.

Jiří Černý se seznámil s Ymkou na letních táborech na Soběšíně. Strávil tam část léta v roce 1948 i 1949. Na Ymce tehdy oceňoval mimo jiné volnost, tolerantní prostředí a také širokou nabídku sportů a aktivit.

 

Každé dítě by mělo prožít spokojené léto. Je z čeho vybírat

20.06.2018 , rubrika: TZ

Každé dítě by mělo prožít léto tak, aby se domů vracelo plné nových dojmů, přátelství a zážitků, které nejen vyplňují volný čas, ale rozvíjejí jeho osobnost.“ říká Vojtěch Rálek, generální sekretář YMCA v ČR.

Právě na táborech mohou účastníci zažít to nejlepší, co YMCA nabízí – množství her a programů v přátelském prostředí, kde se nikdo nemusí obávat být sám sebou. Tábory pořádá YMCA už od dob první republiky. „Naším cílem je předávat to nejlepší z naší táborové tradice a přitom respektovat odlišné zájmy dnešních dětí,“ upřesňuje Vojtěch Rálek. „Proto nabízíme řadu tematicky zaměřených táborů, mimo jiné včelařský, sportovní, baletní, hudební, tábory pro celé rodiny nebo manželské páry,“ dodává.

 

120 tisíc kilometrů za víkend?

06.06.2018 , rubrika: TZ

120 tisíc kilometrů za víkend?

YMCA to zkusila. S maratónem i výšlapem na hory.

Poběž s námi! Výzvu pro všechny členy a příznivce organizace YMCA na světě pro uplynulý víkend přijala i řada ymkařů v Česku. I když YMCA nabízí celoročně široké spektrum sportovních aktivit pro veřejnost, tentokrát měla chůze a běh ještě jeden speciální cíl.

Ymkaři zkusili od pátku do neděle na celém světě dohromady uběhnout nebo ujít pěšky ideálně až 120 tisíc kilometrů (což je vzdálenost, která by vznikla, kdyby se propojily úplně všechny pobočky YMCA) a oslavit tak 174. narozeniny této celosvětově největší a nejstarší organizace pro mládež.

 

Jan Přeučil ambassadorem YMCA

12.03.2018 , rubrika: TZ

Jan Přeučil ambassadorem YMCA

6. března 2018 byl čestným Ambassadorem YMCA jmenován herec Jan Přeučil. Ymku a její programy navštěvoval od roku 1945, kdy ho do pražského paláce Na Poříčí přivedl tatínek. Plaval zde v bazénu, běhal na klopené dráze, účastnil se programů v klubovnách chlapeckého oddělení i táborů. 

 

YMCA promluví jménem všech mladých lidí na světě

05.03.2018 , rubrika: TZ

YMCA promluví jménem všech mladých lidí na světě

Zástupce světové YMCA promluví na Valném shromáždění OSN.

Nejstarší a největší organizace dětí a mládeže na světě, která působí i v České republice, byla vybrána, aby při zahájení 65. výročního shromáždění OSN promluvila jménem všech mladých. V rámci ukončení světového roku mládeže tak bude mít příležitost hovořit o výzvách, které v oblasti práce s mládeží přicházejí, o rozmanitosti jejich potřeb a o celosvětovém významu práce s mladými lidmi.

DOPLNĚNO: ZÁZNAM JE DOSTUPNÝ ZDE.

 

Nalezeno článků: 9, zobrazeno: 1-9
[1]

Víte, že...?

Víte, že...?

Volejbal byl vynalezen roku 1895 Wiliamem G. Morganem z Holyoke YMCA v americkém státě Massachusetts.  (Více...)