Podivín

Podivín

YMCA Podivín vznikla na podzim roku 2017 částečně oddělením neskautských aktivit od 12. YMCA-skautského oddílu, který pracuje pod sdružením YMCA SKAUT a pak také využitím bývalých aktivních skautů, kteří mají stále chuť něco dělat, ale nenašla se pro ně práce přímo ve skautském oddíle.

Ve spolupráci s městem se nám povedlo vybudovat takové malé „volnočasové centrum“ Spolkový dům, o který se snažíme pečovat a naplnit ho aktivitami. Tato myšlenka vznikla již někdy v roce 2009 a od té doby jsme na ní spolu s městem dle možností pracovali. Od září roku 2016 je Spolkový dům oficiálně v provozu a od ledna roku 2018 jej má naše sdružení bezplatně ve výpůjčce. Budova sousedí s areálem skautské klubovny, takže i jeho poloha skýtá mnohé využití do budoucna. V podkroví je šest učeben ZUŠ a malý koncertní sál, v přízemí jsou pak 3 klubovny, prostor pro mateřské centrum a v suterénu sklepní prostor pro výstavy a přednášky. V zahradě se letos bude budovat venkovní amfiteátr, malé hřiště pro děti a přístupová cesta ke skautské klubovně. Klubovny v přízemí využívá nejvíce naše sdružení pro své aktivity.

Název Spolkový dům byl vybrán záměrně, neboť bychom rádi spolupracovali i s dalšími organizacemi v našem městě a nabídli jim prostory k jejich činnosti – v současnosti prostory Spolkového domu využívá kromě ZUŠ DFS Voděnka, jejich cimbálka a senioři hrající na heligonky.

YMCA Podivín zakládali bývalí skauti, kteří již všichni mají děti a rádi by vrátili něco z toho krásného času, který jim byl v oddíle mezi kamarády dopřán. Spolupracujeme s místní ZUŠ, se skautským oddílem i dalšími organizacemi a věříme, že se nám společně podaří vybudovat prostor k setkávání generací, prostor, kde každý najde něco pro sebe, prostor, odkud si každý odnese něco do života, prostor, kde bude lidem společně dobře.

Aktivity:

Ve spolkovém domě provozujeme 2x týdně klub dětí a maminek Veselý krokodýl, 4x týdně keramický kroužek pro děti, rodiče s dětmi i dospělé, 2x týdně výtvarný kroužek pro děti a potom různé jednorázové akce jako jsou naše tradiční tvořivé dílny. V blízké budoucnosti máme v plánu pořádat příměstské tábory pro děti, dramatický klub a v suterénu klub mladých.

Podivín

Kontakt

YMCA Podivín, z. s.

Sídlo: Palackého 345,  691 45 Podivín

DIČ: CZ06536077

e-mail: podivin@ymca.cz

 

Podivín
 

 

Výbor

Libor Pospíšil – předseda

Kateřina Pospíšilová – místopředsedkyně

Eva Příkazská – hospodář

 

 

Řekli o YMCA...

Řekli o YMCA...

„YMCA nás tehdy velmi kultivovala, brali nás téměř jako dospělé. Řekl bych, že se na nás nakládalo víc než v jiných organizacích a že mi to velmi vyhovovalo…, já jsem byl ohromně šťastnej."

(Jiří Černý, hudební kritik a publicista)